Mobil Sistemler

Mobil Sistemler

Tek anakolondan her hatta kolektör ile her radyatöre ayrı ayrı crossling boru ile bağlanma şekline mobil sistem diyoruz. Klasik sistemle aralarındaki fark kısaca özetlenebilir. Binanızın her bir odasından delinip demir anakolon hatları çekilmez. Metalin 5-10 sene ömrü oldığu varsayılırsa daha uzun ömürlüdür. İşçilik hataları minimuma indirilip, şap altında herhangi bir ek bağlantı kaynak yoktur. Pex boru kullanıldığında sürtünme katsayısı minimumdur. Sızdırma, çap daralması, tozlanma, kirlenme asla olmaz.

Her radyatör hattı bağımsız çalışır ve kolektör önünde izolasyon yapılması yerden ısıtma konforunu sağlar. İşçiliği kolay olup bittiği zaman sadece kolektör dolabı ve radyatör görünür ve dekoratif bir sistemdir.

Pazar payı her geçen gün artmaktadır. Hatta aynı sistemi ileri gidip temiz su tesisatlarında da kullanmaya başladık. Her musluğa ayrı hat çekildiğinde banyoda her musluk birbirinden bağımsız olarak çalışır ve bu durumda debi düşmesi yada su azalması olmaz.

Spiralin içinden boru geçerek uygulanan sistemin tek riski şap üzerine çivi çakılması, matkapla delme yapılmasıdır. Tamiri oldukça basittir.Mini vanalardan çıkarılan boru spiralin içinden klavuz çekilerek değiştirilebilir.